Hakkımda

2006 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Ardından Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde burslu olarak öğrenim gördü. Avrupa üniversiteler arası öğrenci değişim programı ile Polonya Akademia Medyczna Wrocław Üniversitesi’nde kısa süreli eğitim aldı. 2011 yılında Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 6. olarak mezun oldu. Aynı sene Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı’na (DUS) girip Türkiye 14.sü olarak Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi almaya hak kazandı. “Açık Kapanışlı Bireylerde Eğimli Arklar Ve Dikey Elastiklerin Dişler Ve İskeletsel Yapıda Oluşturduğu Değişikliklerin Üç Boyutlu Görüntüleme Yöntemi İle Değerlendirilmesi” başlıklı tezini başarıyla vererek uzmanlık eğitimini tamamlayan Dr. Erdem, bu çalışmayı dünyanın en prestijli ortodonti dergisi olan Amarican Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics’te yayımladı. Halen çeşitli konularda akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Dr. Erdem, 2018 yılında hastalarına daha yüksek kalitede tedavi olanakları sağlayabilmek amacıyla meslektaşlarıyla beraber kurdukları Nişantaşı’ndaki kliniklerinde Ortodonti Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Sanata dair her şeye aşık olan Dr. Buket Erdem, diş hekimliğini de sanat dalı olarak kabul etmekte, her bir hastasını birer sanat eserine dönüştürmek ve hastasına bunu hissettirmek için çalışmaktadır.

Facebook
Instagram